Karlovački tjednik

Ministar Lorencin otvorio prvi integralni hotel u našoj županiji Srce prirode

Ministar Lorencin otvorio prvi integralni hotel u našoj županiji Srce prirode

Ministar turizma Darko Lorencin otvorio je prvi integralni hotel u Karlovačkoj županiji, a drugi u Hrvatskoj, “Srce prirode” u Gorici Lipničkoj kod Ribnika. Ministarstvo turizma je prije nekoliko mjeseci omogućilo kategorizaciju integralnog hotela, čime se omogućuje profesionalizacija obiteljskih iznajmljivača i […]

Razvrstavanje otpada: U gradu postavljen 101 zeleni otok

Razvrstavanje otpada: U gradu postavljen 101 zeleni otok

S odvojenim prikupljanjem otpada Grad Karlovac je započeo još 2007. godine kada smo postavili pedesetak ovakvih zelenih otoka, a danas ih imamo stotinu. Imamo preko 500 odnosno 550 ovakvih posuda u koje se može odvajati staklo, plastika, papir, metal i […]

Mještani Turnja još jednom rekli ne izgradnji VIPnetove bazne stanice

Mještani Turnja još jednom rekli ne izgradnji VIPnetove bazne stanice

Mještani Gradske četvrti Turanj još jednom su glasno i jasno rekli da ne žele VIPnetovu baznu stanicu na planiranoj lokaciji. U nedjelju je na legendarnom Šancu, nedaleko od mjesta planiranog za izgradnju bazne stanice, održana konferencija za novinare. Uz članove […]

Sto posto hrvatski ječam za proizvodnju Karlovačkog piva

Sto posto hrvatski ječam za proizvodnju Karlovačkog piva

Karlovačka pivovara, Slavonija slad iz Nove Gradiške, Poljoprivredno prehrambeni kompleks iz Nove Gradiške i Poljoprivredni institut Osijek potpisali su u petak u prostoru Poljoprivrednog instituta Osijek na konferenciji za novinare pismo namjere o korištenju sto posto hrvatskog ječma za proizvodnju […]

Župan Vučić na sastanku u Američkoj gospodarskoj komori

Župan Vučić na sastanku u Američkoj gospodarskoj komori

Nastavak projekta “Karlovačka županija bez mina” i događaji koji će u organizaciji Američke gospodarske komore u Zagrebu i Karlovačke županije biti upriličeni u svrhu prikupljanja donacija za razminiranje Karlovačke županije bile su teme sastanka koji je u petak, 25. srpnja, […]

AMBROZIJA

unnamed

PETRACIC WEB

kt_29_01

GRADSKA  

 • domagojIMG_6096

  Karlovčani za Karlovčane prikupljaju školski pribor

  “Karlovčani za Karlovčane” naziv je humanitarne akcije Foruma mladih SDP-a Karlovca, a koju su najavili Marina Novaković Matanić, potpredsjednica Gradskog vijeća i Tin Žubčić, član gradskog odbora Foruma mladih. Cilj nam je prikupiti bilježnice i školski pribor, koji ćemo donirati […]

 • domagojIMG_5814

  Razvrstavanje otpada: U gradu postavljen 101 zeleni otok

  S odvojenim prikupljanjem otpada Grad Karlovac je započeo još 2007. godine kada smo postavili pedesetak ovakvih zelenih otoka, a danas ih imamo stotinu. Imamo preko 500 odnosno 550 ovakvih posuda u koje se može odvajati staklo, plastika, papir, metal i […]

 • prosvjed na turnju [800x600]

  Mještani Turnja još jednom rekli ne izgradnji VIPnetove bazne stanice

  Mještani Gradske četvrti Turanj još jednom su glasno i jasno rekli da ne žele VIPnetovu baznu stanicu na planiranoj lokaciji. U nedjelju je na legendarnom Šancu, nedaleko od mjesta planiranog za izgradnju bazne stanice, održana konferencija za novinare. Uz članove […]

BANNER1

CRNA KRONIKA
 • oliverIMG_2189

  Provaljeno u Tušiloviću i Plaškom

  U razdoblju od 27. do 28. srpnja nepoznati počinitelj provalio je u pomoćne prostorije obiteljske kuće u Tušiloviću, vlasništvo 59-godišnjeg Karlovčanina. Ukraden je bakreni kotao, razni električni alat i drugo. Materijalna šteta veća je od osam tisuća kuna. U ponedjeljak […]

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Na Baniji ukraden novčanik, na Rakovcu bicikl

  U Policijskoj postaji Karlovac 53-godišnja Karlovčanka je prijavila da joj je nepoznati počinitelj 25. srpnja u trgovačkom centru u gradskoj četvrti Banija u Karlovcu, otuđio novčanik s novcem i dokumentima. Krađu je prijavio i 45-godišnji Karlovčanin, kojem je nepoznati počinitelj […]

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Teško ozlijeđena pješakinja kod Ozlja

  U ponedjeljak oko 21.50 sati na državnoj cesti u mjestu Slapno kod Ozlja, dogodila se prometna nesreća s teško ozlijeđenom osobom. Osobnim automobilom karlovačkih registracijskih oznaka pod utjecajem alkohola od 1,37 g/kg upravljao je 31-godišnjak s područja Ozlja. Vozilom je […]

SPORT
 • pripreme rukomet [800x600]

  Rukometaši Karlovca počeli s pripremama za novu sezonu

  Hrvatski rukometni klub “Karlovac” počeo je s pripremama za novu sezonu. Trener Dinko Đanković okupio je igrače i nakon kraćeg razgovora počeo s prvim treningom. Početku priprema bilo je nazočno desetak igrača. -Momčad je značajno oslabljena u odnosu na prošlu […]

 • nogomet korana

  U četvrtak plenumi klubova županijskih nogometnih liga

  U tijeku su pripreme za početak nove sezone na području Nogometnog saveza Karlovačke županije. U četvrtak, 31. srpnja bit će održani u prostorijama Stadiona “Branko Čavlović Čavlek” plenumi klubova prvoligaškog i drugoligaškog ranga. Plenum klubova Druge županijske nogometne lige počinje […]

 • korana finale [800x600]

  Ilovac pobjednik nogometnog turnira na Turnju

  Nogometni klub “Korana” organizirao je proteklog vikenda tradicionalni ljetni nogometni turnir u spomen na sve poginule branitelje Turnja. Na turniru su nastupili “Kupa” iz Donjeg Mekušja, “Ilovac”, “Vatrogasac” iz Gornjeg Mekušja i “Korana”. U subotu u polufinalnim susretima postignuti su […]

KAšpica: Možda ste baš vi uhvaćeni objektivom naših fotoreportera
spica1
U Tjedniku možete pronaći brojne rubrike među kojima izdvajamo: TV program na 32 stranice, Sportski prilog, horoskop, vjenčanja, kao i najveći besplatni mali oglasnik u Županiji VAŠ TJEDNIK – KARLOVAČKI TJEDNIK !!
MOZAIK
 • uska asistent [800x600]

  Videći pratitelji nova su pomoć slijepim osobama

  Predstavnici Udruge slijepih grada Karlovca i Karlovačke županije tajnik Mirsad Bećirović i koordinatorica Romija Radočaj Naglić održali su prvi koordinacijski sastanak sa VIP asistentom, videćim pratiteljem za slijepe osobe za Karlovačku županiju Sandrom Milčić. Predstavnici USKA-e i VIP asistentica Sandra […]

 • domagojIMG_5720 [1024x768]

  Natjecanje zaprežnim štrcaljakama u DVD-u Velika Jelsa

  Dobrovoljno vatrogasno društvo Velika Jelsa organizator je domaćin jedinstvenog vatrogasnog natjecanja u Karlovačkoj županiji, a to je natjecanje zaprežnom štrcaljkom. Na natjecanju u nedjelju okupilo petnaestak ekipa, mahom društava s područja Karlovca, ali i iz Josipdola, Cetingrada i Dojutrovice s […]

 • deda slika [800x600]

  Film u kojem glumi Ljubomir Jurković Deda pobjednik je festivala u Puli

  Karlovački glumac Ljubomir Jurković Deda imao je na ovogodišnjem 61. filmskom festivalu u Puli čak dva filma. U nedjelju, 20. srpnja prikazan je film redatelja Kristijana Milića “Broj 55″, a u srijedu, 23. srpnja “Most na kraju svijeta” redatelja Branka […]

Vrijeme u Karlovcu
Danas 31/07/14 01/08/14 02/08/14 03/08/14
It is forcast to be Thunderstorm at 11:00 PM CEST on July 30, 2014
Thunderstorm
26°/16°
It is forcast to be Thunderstorm at 11:00 PM CEST on July 31, 2014
Thunderstorm
24°/16°
It is forcast to be Partly Cloudy at 11:00 PM CEST on August 01, 2014
Partly Cloudy
26°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 11:00 PM CEST on August 02, 2014
Chance of a Thunderstorm
28°/16°
It is forcast to be Partly Cloudy at 11:00 PM CEST on August 03, 2014
Partly Cloudy
29°/17°

ŽUPANIJA

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Župan Vučić na sastanku u Američkoj gospodarskoj komori

  Nastavak projekta “Karlovačka županija bez mina” i događaji koji će u organizaciji Američke gospodarske komore u Zagrebu i Karlovačke županije biti upriličeni u svrhu prikupljanja donacija za razminiranje Karlovačke županije bile su teme sastanka koji je u petak, 25. srpnja, […]

 • Islamska_zajednica_001

  Islamska zajednica inicira multikonfesionalni projekt za mlade

  Župan Karlovačke županije Ivan Vučić, sa suradnicima, jučer (četvrtak) s predstavnicima Islamske zajednice u Karlovačkoj županiji, predvođenim glavnim imamom Džemata Maljevac Admirom efendijom Muhićem. Na sastanku se uz prigodnu večeru razgovaralo o mogućim oblicima proširenja dosadašnje suradnje Karlovačke županije i […]

 • zupanija sastanak

  Od danas u funkciji lift u zgradi Karlovačke županije

  Karlovački župan Ivan Vučić, sa suradnicima, održao je sastanak s predstavnicima Udruga osoba s invaliditetom Karlovačke županije, na čelu s predsjednicom Udruge Gordanom Jurčević. Na sastanku u Uredu župana potpisan je Ugovor o sufinanciranju aktivnosti Udruge od strane Karlovačke županije, […]


zelenilo stil

 • Videći pratitelji nova su pomoć slijepim osobama

  Predstavnici Udruge slijepih grada Karlovca i Karlovačke županije tajnik Mirsad Bećirović i koordinatorica Romija Radočaj Naglić održali su prvi koordinacijski sastanak sa VIP asistentom, videćim pratiteljem za slijepe osobe za Karlovačku županiju Sandrom Milčić. Predstavnici USKA-e i VIP asistentica Sandra […]

 • Rukometaši Karlovca počeli s pripremama za novu sezonu

  Hrvatski rukometni klub “Karlovac” počeo je s pripremama za novu sezonu. Trener Dinko Đanković okupio je igrače i nakon kraćeg razgovora počeo s prvim treningom. Početku priprema bilo je nazočno desetak igrača. -Momčad je značajno oslabljena u odnosu na prošlu […]

 • Ministar Lorencin otvorio prvi integralni hotel u našoj županiji Srce prirode

  Ministar turizma Darko Lorencin otvorio je prvi integralni hotel u Karlovačkoj županiji, a drugi u Hrvatskoj, “Srce prirode” u Gorici Lipničkoj kod Ribnika. Ministarstvo turizma je prije nekoliko mjeseci omogućilo kategorizaciju integralnog hotela, čime se omogućuje profesionalizacija obiteljskih iznajmljivača i […]

 • Karlovčani za Karlovčane prikupljaju školski pribor

  “Karlovčani za Karlovčane” naziv je humanitarne akcije Foruma mladih SDP-a Karlovca, a koju su najavili Marina Novaković Matanić, potpredsjednica Gradskog vijeća i Tin Žubčić, član gradskog odbora Foruma mladih. Cilj nam je prikupiti bilježnice i školski pribor, koji ćemo donirati […]

 • U četvrtak plenumi klubova županijskih nogometnih liga

  U tijeku su pripreme za početak nove sezone na području Nogometnog saveza Karlovačke županije. U četvrtak, 31. srpnja bit će održani u prostorijama Stadiona “Branko Čavlović Čavlek” plenumi klubova prvoligaškog i drugoligaškog ranga. Plenum klubova Druge županijske nogometne lige počinje […]

 • U subotu u crkvi Presvetog Trojstva susret zajedništva

  U crkvi Presvetog Trojstva bit će u subotu, na blagdan Gospe od Anđela, održan susret pod nazivom “Sjajno zdravlje u radosti koja se obnavlja i dijeli s drugima”. Organizator susreta je EUHA Europska humanitarna asocijacija znanosti i humanosti iz Zagreba […]

najave

 • U subotu u crkvi Presvetog Trojstva susret zajedništva

  U crkvi Presvetog Trojstva bit će u subotu, na blagdan Gospe od Anđela, održan susret pod nazivom “Sjajno zdravlje u radosti koja se obnavlja i dijeli s drugima”. Organizator susreta je EUHA Europska humanitarna asocijacija znanosti i humanosti iz Zagreba […]

 • U subotu manifestacija Ljeto u Toplicama Lešće

  Kulturno umjetničko društvo “Izvor” Generalski Stol organizira u subotu, 2. kolovoza od 19 sati manifestaciju “Ljeto u Toplicama Lešće na Dobri”. U predivnom ambijentu bit će održan vrlo bogat program, a uz članove KUD-a “Izvor” nastupit će brojni gosti. Između […]

 • Poziv za sudjelovanje na Sajmu udruga Karlovac 2014.

  Grad Karlovac 27. rujna, na lokaciji Šetalište dr. Franje Tuđmana, organizira Sajam udruga Karlovac u partnerstvu s udrugom Carpe Diem. Ciljevi Sajma udruga su promocija lokalnih udruga raznih djelatnosti kako bi se u njihovo djelovanje uključio što veći broj građana […]


Dokumentarni film

Vjenčanice Samobor

PETKOM NA TRŽNICI

KULTURA

 • jazz treci dan [800x600]

  Završen 8. međunarodni etno jazz festival

  U prostoru Starog grada Dubovca održan je trodnevni 8. međunarodni etno jazz festival, a organizator je bila Udruga Orpheus iz Karlovca. Program ovogodišnjeg festivala bio je vrlo atraktivan. Prvog dana festivala nastupio je “Vasko Atanasovski trio” iz Slovenije. Vođa ovog […]

KARIKATURA

ka-29-14

GOSPODARSTVO

 • lorencin i sraka [800x600]

  Ministar Lorencin otvorio prvi integralni hotel u našoj županiji Srce prirode

  Ministar turizma Darko Lorencin otvorio je prvi integralni hotel u Karlovačkoj županiji, a drugi u Hrvatskoj, “Srce prirode” u Gorici Lipničkoj kod Ribnika. Ministarstvo turizma je prije nekoliko mjeseci omogućilo kategorizaciju integralnog hotela, čime se omogućuje profesionalizacija obiteljskih iznajmljivača i […]